Блог

Причини частих рецидивів кандидозу

Молочниця, саме таку «народну» назва має захворювання кандидоз, відоме кожній жінці. Спочатку необхідно відзначити, що це не зовсім хвороба, а порушення балансу мікрофлори піхви. Хоча молочниця не є повноцінним захворюванням, при виявленні сирних виділень, свербежу та печіння у піхві, важливо пройти обстеження у гінеколога.

Поширені причини виникнення кандидозу

Під назвою кандидоз мається на увазі порушення балансу мікрофлори піхви, в якому, в нормальних умовах, живуть різні мікроорганізми. Серед них і гриби Candida, які починають активно розмножуватися при негативних факторах. Запалення слизової оболонки пояснюється зміною рівня pH, а також реакцією імунної системи на продукти життєдіяльності грибків, які потрапили в кров.

 Серед найчастіших та очевидних причин молочниці гінекологи називають:
  • прийом антибіотиків;
  • ослаблений імунітет;
  • неправильна інтимна гігієна (часті спринцювання, підмивання);
  • носіння синтетичної білизни, ароматизованих щоденних прокладок;
Дуже часто кандидоз виникає у літній період, коли жінки часто і багато купаються у басейнах, відкритих водоймах. Грибки чудово почуваються при температурі від 21 до 37 градусів, що у поєднанні з підвищеною вологістю, нерегулярною зміною мокрої білизни, призводить до їхнього зростання.
Серед менш очевидних причин розвитку грибка Candida відзначають:
  • прийом гормональних препаратів;
  • часті інфекційні захворювання;
  • незбалансований раціон, надлишок солодких продуктів;
  • часті стреси;
  • хіміотерапія.
Звичайно ж, не зажди при сильному стресі у жінки обов'язково виникне молочниця. А якщо ні, то у 80% дорослих жінок діагностували б такий дисбаланс мікрофлори. Потрібне поєднання кількох факторів, наприклад, знижений імунітет та стрес, різка зміна клімату та неправильне харчування.

Цукровий діабет та кандидоз

При порушенні вироблення інсуліну і цукровому діабеті вміст глюкози підвищується не тільки у крові, а й у клітинах епітелію піхви. Підвищений вміст цукру провокує зміну кислотно-лужного балансу секрету піхви.
У нормі секрет є кислим, але при підвищеному вмісті глюкози він стає ще кислішим, що запускає надмірне зростання грибків Candida. Тому жінки з цукровим діабетом схильні до появи молочниці.

Як зменшити ризик виникнення рецидивів кандидозу?

Важливо скасувати всі фактори, які могли запустити надмірне розмноження грибка:
  • скасувати прийом антибіотиків;
  • заселити мікрофлору корисними мікроорганізмами;
  • відновити імунітет;
  • знизити вплив стресу.
Якщо у вас є цукровий діабет або підвищений ризик захворювання (є випадки в сімейному анамнезі), важливо пройти обстеження в ендокринолога.
Гігієну інтимної зони слід проводити за допомогою засобів, які не порушують нормальний рівень рН піхви.
Препарат на основі рослинних компонентів ReproCandid допомагає зменшити прояви кандидозу та скоротити ймовірність рецидивів. ReproCandid зміцнює місцевий імунітет, відновлює цілісність слизової оболонки, знижуючи діяльність кандиди. Протигрибковий ефект забезпечують каприлова кислота, аліцин, алое віра, розмарин, карвакрол. Ацидофільні та біфідобактерії у складі виділяють молочну кислоту, перекис, які створюють несприятливі умови для життєдіяльності кандиди. Препарат збільшує ефективність комплексної терапії кандидозу.

2022-02-28 13:20