Блог

Як відрізнити вагінальну дріжджову інфекцію від інфекції сечовивідних шляхів?

Молочниця або кандидоз є однією з провідних причин для консультацій у гінекології та проблем 10-20% жінок під час сексуальної активності. У той час як інфекція сечовивідних шляхів або гострий цистит уражує близько 50% дорослих жінок. Як відрізнити ці дві патології?

Вагінальна дріжджова інфекція

Грибок є генітальною інфекцією, спричиненою зазвичай грибком Candida Albicans. Він використовує дисбаланс вагінальної флори або імунодефіциту для розмноження та колонізації слизової оболонки піхви. Зараження в основному ендогенне, тобто ми заражаємось власними Candida. Травний тракт також є резервуаром для C. albicans і заселення піхви може відбуватися безпосередньо шляхом передачі цих дріжджів із заднього проходу в піхву.
Як відрізнити вагінальну дріжджову інфекцію від інфекції сечовивідних шляхів?

У жінок інфекція призводить до вульвовагініту, тобто до інфекційно-запальної атаки вульви та піхви.
Симптоми часто бувають типовими:
 • Сильний місцевий свербіж вульви та входу в піхву.
 • Поколювання, печіння вульви.
 • Слизова оболонка покрита почервонінням, іноді невеликими порізами, тріщинами.
 • Набряковий вид вульви.
 • Біло-жовті, рясні, кремоподібні, комкуваті, «творожисті» виділення з неприємним запахом.
 • Біль під час статевого акту.
 • При сечовипусканні можливе подразнення і печіння.

Інфекція сечовивідних шляхів та біль при сечовипусканні

Інфекція сечовивідних шляхів або цистит — це гостре або хронічне запалення слизової оболонки сечового міхура. Захворювання дуже поширене і, як правило, несерйозне. Часто викликається бактеріями Escherichia Coli. Однак його можуть викликати інші бактерії чи мікроорганізми.
Підраховано, що кожна друга жінка упродовж життя переживе один або кілька епізодів гострого циститу. Є два піки частоти: на початку статевого життя та після менопаузи.
Інфекція розвивається, коли бактерія Escherichia Coli, яка природно присутня в травному тракті, виявляється в уретрі, а потім мігрує в сечовий міхур, де і розмножується.
Симптоми:
 • Біль або печіння при сечовипусканні.
 • Відчуття тяжкості унизу живота.
 • Часте сечовипускання.
 • Мутна сеча із незвичайним запахом.
 • Можливі сліди крові в сечі, але це не є ознакою серйозності захворювання.
Зверніть увагу, що цистит не викликає болю в попереку або пропасниці.
Симптоми можуть зберігатися протягом декількох днів (2-3 дні) після початку лікування до зникнення.
ReproCandid від вагінальної дріжджової інфекції

Як розпізнати вагінальну дріжджову інфекцію від інфекції сечовивідних шляхів?

Ці дві інфекції часто плутають, тому що вони мають майже однакову локалізацію та схожі симптоми, але важливо розрізняти їх, щоб отримати адекватне лікування.
Пам'ятайте: цистит вражає сечовивідні шляхи, тому є типові симптоми цієї системи: часте сечовипускання, печіння при сечовипусканні та каламутна сеча.
Хоча грибкова інфекція вражає статеві органи, найчастішими симптомами є свербіж та біло-жовті виділення.
Діагноз циститу ставиться за допомогою тест-смужки сечі або цитобактеріологічного дослідження сечі. Лікування складається з одноразової пероральної дози антибіотика.
При вагінальній дріжджовій інфекції рекомендується приймати протигрибковий препарат та препарат, що посилює його дію — ReproCandid™. РепроКандид — це натуральний комплекс, що не викликає резистентності, здатний знизити прояви кандидозу не тільки у жінок, а й у чоловіків. ReproCandid™ відновлює слизову оболонку і підвищує місцевий імунітет заселяючи організм корисною мікрофлорою.
Made on
Tilda