Блог

Як пов'язані зниження імунітету та кандидоз?

При виникненні збоїв у роботі жіночої репродуктивної системи ми згадуємо про імунітет в останню чергу і це зовсім неправильний підхід. Адже імунна система виконує важливу роль в забезпеченні нормальної роботи репродуктивної системи. Порушення в роботі імунної системи можуть призводити до різних гінекологічних захворювань, викидня, патології розвитку плоду. Одним із частих проявів зниженого імунітету є кандидоз, більше відомий під назвою молочниця.
Як пов'язані зниження імунітету та кандидоз?

Функції імунної системи

Без коректної роботи імунітету неможливе було б існування складних організмів, адже він надійно захищає від патогенів, що паразитують всередині нашого організму. Імунітет знищує клітини, що перестали виконувати свої функції та стали безконтрольно розмножуватися, тобто, ракові.
Щоби знищувати чужі клітини, імунітет повинен відрізняти їх від своїх. Основою такого розпізнавання є різниця в структурі антигенів клітин. Найголовнішими є антигени головного комплексу гістосумісності, які називають лейкоцитарними (HLA). В кожної людини унікальний набір антигенів HLA.
Для імунної системи чужими стають патогенні бактерії, також чужими можуть бути і свої клітини, в які проникли віруси чи бактерії. Інколи імунітет може атакувати сперматозоїди, що потрапили в статеві шляхи або навіть плід, що розвивається в утробі. Сперматозоїди містять елементи, необхідні для запліднення, котрі не мали контакту з імунними клітинами, саме вони й можуть спричинити імунну відповідь. Щоби не потрапити під атаку імунної системи, сперматозоїди розвиваються у спеціальних трубочках, також вони виробляють речовини, котрі пригнічують активність лімфоцитів. Імунна відповідь на статеві клітини може виникати при травмах яєчок, які супроводжувались розривом сім'яних канальців чи капілярів.
Імунна система жінки в поодиноких випадках може атакувати ембріон чи самі сперматозоїди:
  • Аутоімунні фактори, при яких в організмі жінки виробляються специфічні антитіла до ліпідів клітинних мембран, ДНК, білків щитовидної залози. При виробленні цих антитіл відбувається порушення процесу імплантації плідного яйця, переривання вагітності.
  • Антиспермальні антитіла, котрі блокують сам процес запліднення яйцеклітини.
  • Порушення імунітету, котре проявляється збільшенням вироблення в крові природніх кілерів, здатних знищувати ембріон, як чужорідний обєкт. Такі стани можуть виникати при будь-яких імунодефіцитних порушеннях, які супроводжують вірусні та бактеріальні інфекції.
ReproCandid при зниженні імунітету

Імунний фактор виникнення кандидозу

Молочницю провокують грибки роду Candida, котрі населяють слизову оболонку піхви, однак, у нормальному стані імунітет придушує їх аномальний ріст. При порушеннях роботи імунної системи, спричиненими тривалою хворобою, прийомом антибіотиків, сильними стресами, грибки починають стрімко розмножуватись.
При перших проявах кандидозу (білі сирноподібні виділення, свербіж та почервоніння піхви) потрібно звернутися до лікаря. При неправильному лікуванні кандидоз може уражати інші органи, наприклад, кишківник.
Терапія кандидозу буде ефективнішою за умови комплексного підходу: використання спеціальних препаратів, зміна спідньої білизни, укріплення імунітету. Підсилити схему лікування, яку вам призначив гінеколог, можна за допомогою рослинного препарату ReproCandid. До складу комплексу входять понад 15 компонентів, що мають антизапальну, імуномодулюючу, антигрибкову, про- та пребіотичну дію. Прийом препарату ReproCandid зменшує прояви кандидозу та знижує ризик рецидивів.

Made on
Tilda