Блог

Вплив стресу на репродуктивну систему жінки

Нервове напруження, постійна перевтома та стреси вкрай негативно позначаються на нашому здоров'ї. Організм, що працює у постійному стресовому стані, можна порівняти із гаджетом, з низьким зарядом батареї. Він починає «вимикати» системи, що мають менший пріорітет, аби забезпечити достатньою кількістю енергії життєво важливі органи та системи. Найчастішим симптомом збоїв у роботі організму є аменорея — нерегулярні місячні або повна їх відсутність.
Вплив стресу на репродуктивну систему жінки

Особливості звязку стресу та проявів із боку репродуктивної системи

Стрес, нейробіологічна реакція, що переживають всі живі істоти. Під час її перебігу організму потрібно багато енергетичних ресурсів на подолання ситуації та підтримання динамічної рівноваги у внутрішньому середовищі. В ці моменти організм не може запасати енергетичні ресурси, тому використовує запаси.
Коли вплив стресу надто сильний або постійний, організм зменшує постачання енергією функцій, які не потрібні для забезпечення гомеостазу. Натомість накопичена енергія направляється на процеси, які потрібні для реагування на стресові чинники.
Тимчасове припинення біологічних процесів, що спрямовані на зачаття, має ще одну важливу функцію. Якщо жінка завагітніє в несприятливих умовах, за обмеженої кількості ресурсів, це матиме негативні наслідки для організму та потомства, перспектив біологічного виду. Отже, з еволюційної точки зору оптимальним рішенням буде знизити виробництво гормонів, виключити овуляцію і не допустити імплантації плідного яйця.
Серед наслідків хронічного чи тривалого впливу стресу на організм можна виокремити:
  • нерегулярні менструації або повна їх відсутність;
  • зниження лібідо;
  • рецидивуючі вагінальні інфекції, серед яких кандидоз;
  • в тривалій перспективі — ідіопатичне безпліддя.
Коли організм пригальмовує репродуктивну функцію, то «вбиває двох зайців» одразу. По-перше, може задіяти енергію для підтримання гомеостазу, по-друге, виключає зачаття до кращих часів.
Репрокандид покращує репродуктивну систему жінки

Механізм гальмування менструального циклу

В головному мозку є область гіпоталамус, нейронні мережі якої контролюють всі процеси нашої життєдіяльності, в їх числі — відтворення. За формування менструального циклу відповідають кілька нейронних мереж, але головна – це система нейронів, що виробляють гонадотропін-рілізінг гормон (гонадоліберін). Цей гормон провокує викиди лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів гіпофізу, ключових у роботі статевих залоз.
Гонадоліберін не реагує на зовнішні стимули, для зв'язку із довкіллям є інша нейронна сітка, що виробляє гонадотропін-інгібуючий гормон. Ці гормони сприймають підвищений рівень гормону стресу, також реагують на інші подразники: сигнали, що сприймаються зоровим чи слуховим каналами. У відповідь на постійний чи дуже сильний стрес, інгібуючі гормони пригальмовують овуляцію та менструальний цикл.
Якщо розлади менструального циклу співпали із сильним стресом, варто переглянути свій ритм життя. Це може бути тривала відпустка, перехід на нову роботу, сесії у психотерапевта. Зміцнити імунітет, покращити роботу репродуктивної системи допоможе препарат ReproCandid.
Препарат містить натуральні компоненти серед яких аліцин, алое вера, кверцетин, евгенол, розмарин, цинк, лактобактерії. Потужний склад препарату має антизапальні, імуномодулюючі, про- та пребіотичні властивості. Прийом ReproCandid знижує ризик рецидивів кандидозу, що часто виникають на фоні хронічного стресу. Препарат заселяє мікрофлору корисними бактеріями та підвищує опірність грибку Candida.
Made on
Tilda