Блог

Кандидоз під час лактації — симптоми, лікування

Якщо ви вперше готуєтеся стати мамою, напевно, прочитали та продивилися масу корисної інформації про самі пологи та післяпологовий період. Багато інформації присвячено питанню грудного вигодовування. На щастя, сучасні жінки не повинні терпіти біль під час прикладань, бо це не вважається нормою. Біль під час годування може свідчити про неправильне прикладання, також може бути сигналом різних захворювань, серед яких і кандидоз (молочниця).

Чому виникає кандидоз?

Причиною цього захворювання є грибок Candida albicans, котра населяє шлунково-кишковий тракт жінки, за звичних умов ніяк себе не проявляє. Однак сильний стрес, знижений імунітет, вагітність можуть спровокувати різкий ріст грибків. Найчастіше кандидоз виникає на слизовій піхви, але у годуючих жінок може виникати і на пиптиках.
Кандидоз під час лактації — симптоми, лікування

Основні симптоми кандидозу у годуючої мами:
 • червоні чи рожеві пиптики, часто набряклі, може спостерігатися сухість, пухирці та тріщини;
 • сильне печіння та біль на поверхні пиптика, яке може з'являтися навіть під час дотику до білизни;
 • стріляючий біль всередині молочної залози;
 • інколи є прояви вагінального кандидозу чи в ротовій порожнині.

Прояви молочниці у дитини

Найчастіше при ураженні пипок годуючої мами кандидоз проявляється і у немовляти, такими симптомами:
 • плями білого кольору чи бляшки на слизовій ротової порожнини;
 • молочно-білий наліт на язику, знімається важко;
 • червоні висипання у зоні промежини, що не знімається звичними підсушуючими чи загоювальними мазями.
Молочницю потрібно лікувати оперативно, оскільки біль може призводити до пригнічення гормону пролактину (відповідає за лактацію). Відтак призводити до закупорки проток, як наслідок, лактостазу.
Для підтвердження діагнозу необхідно звернутися до лікаря, самолікування матиме негативні наслідки. Однак, для швидкого визначення діагнозу можна спробувати содовий розчин. Занурити в нього пиптик або ж обмити ватним тампоном, змоченим у розчині. Якщо після цього біль вщухає, найімовірніше, у вас молочниця. Нагадуємо, содовий розчин не можна вважати методом лікування молочниці. якщо ви запідозрили інфекцію пиптиків, слід звернутися до дерматолога, вульвовагініт — до гінеколога. Важливо пам'ятати, що лікувати потрібно маму і дитину, навіть якщо в немовляти відсутні прояви кандидозу.
Окрім медикаментозного лікування дуже важливо налагодити правильне прикладання. Грибки кандида живляться цукрами, що містяться у грудному молоці. При правильному прикладанні молоко потрапляє напряму у глотку, не лишаючи сліду у ротовій порожнині.
Реппрокандид при кандидозі під час лактації

Важливі моменти лікування

Якщо спеціаліст підтвердив діагноз кандидоз, потрібно буде пройти курс протигрибкового лікування. При застосуванні мазей їх можна наносити після годування.
Важливі приписи для запобігання розповсюдження кандидозу:
 • мамі добре мити руки після контакту з молочними залозами;
 • у кожного члена сім'ї має бути своє полотенце;
 • всі дурники, іграшки, які немовля може потягнути до рота, варто ретельно стерилізувати;
 • постільну білизну прасувати при максимально високій температурі.
Призначену схему лікування можна доповнити рослинним препаратом ReproCandid, що знижує прояви кандидозу. Основний компонент препарату, каприлова кислота, пошкоджує захисну мембрану грибків, накопичує всередині протигрибкові речовини, що призводить до загибелі мікроорганізму. Дію каприлової кислоти доповнює аліцин, що має потужну протигрибкову дію. Алое вера зменшують запалення, поліпшують регенерацію клітин слизової піхви.
ReproCandid допомагає швидше позбутися проявів молочниці та знизити ризик рецидивів у майбутньому.

Made on
Tilda