Блог

Симптоми вагінального мікозу. Як розпізнати, чого уникати і як лікувати?

Вагінальний мікоз (також відомий як вагінальний кандидоз) – це поширена інтимна інфекція, яка спонукає жінок відвідувати гінекологічний кабінет. Найбільш частими симптомами грибкової інфекції є печіння, сироподібні виділення, біль і роздратування інтимних органів. Як ще проявляється вагінальний мікоз і що робити, щоб звести до мінімуму рецидив вагінального кандидозу в майбутньому?

Що таке вагінальний мікоз? Причини хвороби.

І дівчатка-підлітки, і молоді жінки дітородного віку, і зрілі пацієнтки в постменопаузі страждають на вагінальні мікози. На жаль, це популярне захворювання має тенденцію до рецидивів. Дріжджоподібні гриби виду Candida albicans відповідальні за розвиток вагінального мікозу в 85-90% (набагато рідше, всього в 5% випадків, винуватцями є гриби Candida glabrata). Фактори, що сприяють розвитку вагінального кандидозу, включають недостатню гігієну (наприклад, занадто рідкісне миття), високий pH у піхві (вище 4,5). Наступні фактори також можуть сприяти розвитку хвороби:
 • цукровий діабет;
 • зайва вага та ожиріння;
 • вагітність;
 • тривала антибактеріальна терапія;
 • носіння спідньої білизни зі штучних тканин;
 • хронічний стрес;
 • стероїдна терапія;
 • гормональна контрацепція.
Вагінальному мікозу також сприяє часте відвідування сауни та басейну та надмірна гігієна життя. Жінки, які страждають на СНІД, рак та інші захворювання, що ослабляють імунну систему, частіше страждають на це захворювання.

Як проявляється вагінальний мікоз? Симптоми вагінального кандидозу.

Багато жінок не знають, як проявляється молочниця піхви. Типовими симптомами вагінального мікозу є стійке печіння і свербіж у піхві, біль при сечовипусканні та розриви слизової оболонки. У хворих також спостерігається припухлість і почервоніння піхви та вульви, також присутні білі виділення з піхви сироподібної консистенції. У деяких жінок також розвивається диспареунія (біль під час статевого акту). Наведені вище симптоми є сигналом до негайного звернення до гінеколога.
При діагностиці грибкових інфекцій незамінні мікологічні тести, які здатні показати наявність дріжджових грибків, відповідальних за розвиток вагінального мікозу (на підставі зразка венозної крові пацієнта або мазка з піхви). Як доглядати за інтимною зоною, щоб уникнути рецидиву вагінальних грибкових інфекцій?

Вагінальний мікоз і профілактика. Як уникнути грибкової інфекції?

Пацієнтам, які часто страждають рецидивними грибковими інфекціями піхви, слід приділяти особливу увагу гігієні інтимних зон. Досить дотримуватися кількох правил, щоб мінімізувати ризик рецидиву кандидозу. Вам слід відмовитися від використання губок і мочалок, які є ідеальним середовищем існування для хвороботворчих мікроорганізмів, використовувати м'які мийні засоби – без ароматизаторів і барвників, адже вони можуть порушити ніжну природну мікрофлору піхви. Носіть спідню білизну з бавовни замість синтетичних волокон і уникайте частого носіння вузьких штанів. Надлишок цукру в раціоні сприяє розвитку інтимних інфекцій, тому розумним кроком буде обмежити солодке і ввести в щоденне меню йогурт, кефір, кисле молоко і силос, що містять молочну кислоту.

Як лікувати кандидоз?

Крім приймання протигрибкових препаратів жінкам з кандидозом варто почати застосування натурального фітопрепарату під назвою ReproCandid™. Фітопрепарат РепроКандід не лише посилить дію протигрибкових таблеток, а й зменшить можливі рецидиви захворювання. ReproCandid ™ надає комплексну і профілактичну дію, а також підсилює терапію.

Для кого підійде препарат РепроКандід?

 • Для жінок з кандидозом.
 • При комплексному лікуванні рецидивів.
 • Для профілактики мікозу.
 • Якщо є резистентність до протигрибкових препаратів.
Вагінальний мікоз – дуже популярна жіноча інфекція, яку більшість гінекологів виявляють кожен день. При появі симптомів, характерних для вагінального кандидозу, слід звернутися за допомогою до лікаря-фахівця, який встановить правильний діагноз за допомогою відповідних обстежень і аналізів. Тільки швидка діагностика і лікування позбавлять від неприємних симптомів і повернуть жінці комфорт повсякденного життя.
Made on
Tilda