Блог

Грибкові інфекції при вагітності: як запобігти та як лікувати?

Залежно від терміну вагітності можуть бути помітні різні симптоми. Але якщо є ще грибкова інфекція із свербінням і печінням, це не тільки стрес, а й занепокоєння за майбутню дитину.

Вагінальний грибок — що це насправді?

Дріжджі Candida albicans є основною причиною вагінальної молочниці. Зустрічається у кожної здорової жінки, але тільки в невеликих кількостях. Якщо у піхві занадто багато дріжджів цього типу, то співвідношення бактерій порушується і з'являються такі симптоми, як свербіж, печіння, білі сировидні виділення, почервоніння та припухлість зовнішніх статевих органів. Гормони можуть змінити середовище піхви, особливо у вагітних жінок, що полегшує розмноження дріжджів. Крім того, вагітність призводить до підвищеної концентрації глюкози у піхві, що є їжею для грибка у прямому сенсі цього слова і що дозволяє йому ще краще поширюватися.
Грибкові інфекції при вагітності: як запобігти та як лікувати?

Чи небезпечна дріжджова інфекція для майбутньої дитини?

Вагінальна дріжджова інфекція не становить серйозного ризику для матері та дитини. Змінене середовище піхви іноді може сприяти розвитку інших захворювань, оскільки вже уражена піхва є чудовим живильним середовищем для небезпечних бактерій. Однак збудник може передаватися дитині при народженні, тому є сенс лікувати вагінальний грибок принаймні за тиждень до дати пологів. Якщо грибкова інфекція виникає незадовго до пологів, дитина може заразитися через піхву. Але це в жодному разі не привід не народжувати дитину природним шляхом. Після пологів акушерки та медсестри звертають особливу увагу на те, чи виявляються у дитини симптоми у роті або в області підгузків.

Що робити з грибком під час вагітності?

Домашні засоби, такі як масло чайного дерева, часник або екстракт календули, не рекомендуються, оскільки вони мають підсушуючий ефект і можуть знищити і без того чутливу мікрофлору піхви. Тим не менш, лікування за допомогою молочної кислоти рекомендується протягом декількох тижнів, оскільки вона допомагає регенерувати та стабілізувати мікрофлору піхви. Такі ліки можуть набувати форми пробіотиків з лактобацилами. Пробіотики — це бактерії, які містяться в організмі людини та у певних продуктах харчування.
Піхва жінки в основному складається з лактобацил, і якщо їх буде менше, мікрофлора піхви опиниться в дисбалансі і більш вразлива для патогенних мікробів. З надходженням лактобацил співвідношення бактерій у вагінальній флорі може бути стабілізовано, і патогени легше пригнічуються або взагалі не мають шансу викликати інфекцію.
Оскільки пробіотики приймають перорально, як вони справді можуть працювати? Це легко пояснити: бактерії, що потрапили в організм, мігрують з кишечника в піхву. Кишкова і вагінальна флора тісно пов'язані і значно впливають один на одного.
Після консультації з гінекологом можна розпочати прийом препарату ReproCandid™. Він має натуральний протигрибковий склад, куди входять Lactobacillus Acidophilus та Bifidobacteria, що сприяють продукуванню молочної кислоти. РепроКандид це комплекс з протигрибковою, протизапальною, імуномодулюючою дією. Відмінний натуральний препарат розроблений британськими вченими згідно з усіма стандартами ЄС.
Грибкова інфекція при вагітності

Як запобігти вагінальній молочниці?

Баланс вагінальної флори дуже чутливий. Як тільки він виходить із рівноваги, симптоми зазвичай повторюються. Тому не дивно, що 60% жінок знову заражаються за кілька місяців.
Існують різні фактори, які можуть порушити баланс піхви. Але є також фактори, на які слід звернути увагу і, таким чином, запобігти інфекції піхви:
  • Уникайте стресу: стрес послаблює імунну систему, також може порушити баланс мікрофлори піхви. Це часто сприяє розвитку інфекцій у піхві.
  • Правильна гігієна: з гігієною не можна перестаратися, особливо у галузі геніталій. Щоб значення pH піхви не було незбалансованим, для очищення слід використовувати тільки чисту воду або спеціальні засоби для геніталій.
  • Нижня білизна, що дихає: синтетичні тканини сприяють створенню теплого вологого клімату в області геніталій, де особливо люблять селитися бактерії та грибки. З іншого боку, бавовна набагато більш повітропроникна, тому вона є гарним засобом запобігання вагінальним інфекціям.
  • Уникайте цукру: шкідливі мікроорганізми в організмі люблять харчуватися цукром, і споживання більшої кількості допомагає їм краще розмножуватись і ставати сильнішим.
  • Захищений статевий акт: не тільки піхву жінки колонізовано бактеріями, а й чоловічі геніталії. Під час статевого акту відбувається обмін різними бактеріями, які можуть сприяти розвитку інфекцій. Щоб звести до мінімуму ризик, рекомендується використовувати презерватив, якщо ви схильні до порушення функції піхви. Також зміна анального та вагінального статевого акту збільшує ризик вагінальних інфекцій.
Дотримуючись усіх цих правил і приймаючи препарат РепроКандид, ви будете здорові!

Made on
Tilda